Nede güzel gittin sen öyle 1 yıl önce


Yaklaşık 1 yıldır yoğun bir şekilde düşündüm.. İlk günden son güne dek.. İlk sözden son söze dek her şeyi tekrar tekrar düşündüm. “Ben yapabileceğimin fazlasını yaptım ama o ayrıldı”, demesi kolaydı ve 1 yıldır da bunu yaptım. Lakin bu uzun düşüncelerden sonra, realiteden çıkıp ruhani bir boyuta geçmiş olmalıyım ki, bir bütün oldum senle.. Ben sen oldum ve sen de ben.. Bazı düşüncelerim değişti ve bazı şeyleri çok net gördüm.

Ben Dünyanın ve Evrenin gelmiş geçmiş en özel ve en güzel Aşkını bitirmişim. Bunu fark ettim.. Sıradanlaştırma ile her şeyi mahvetmişim. Bunu anca şuan görebiliyorum. Anca şuan derin bir empati kurabiliyorum.

" Her dediğine Evet demekle, her istediğinde yanına gelmekle, sürekli Sevgi cümleleriyle, hiç kıskanmamakla, sürekli hediyeler ve süprizlerle aslında ben bir Robota dönüşmüşüm. Aşkın ve sevgide olan tadı tuzu koymamışım yemeğe. Arada heycan olması için kıskanıp, küsüp yahut kızmamışım. " #

Zenginlerin hayattan bi amaçı olmayışı gibi olmuş ilişkimiz. Sorunsuz lakin çok sıkıcı. Mükemmel ama çok Monoton ve öldürücü derecede Sıradan. Evet bunu fark etmem biraz geç oldu ama şuan sana hak veriyorum artık.. bu 1 yıl içinde çoğu zaman sana kızmıştım neden ayrıldı ki diye ama şuan gerçekten anlayabiliyorum.

Nede güzel gittin sen öyle 1 yıl önce…

Sen haklıydın, ben Mükemmeldim… #


Bazen 1 yıl beklersin, 1 yıl boyunca arkadaşların aslında onun neden böyle yaptığını ve sevenlerin neden üzüldüğünü anlatır durur. Ama sen o kadar Saplantı haline getirirsin ki onu bu gerçeği göremezsin. İşin kötü tarafı ben buna benzer bi olayı lisede ve ilk üniversitemde yaşamıştım. 4 yıl boyunca seni istemeyen birine körü körüne bağlanmıştım. Peki hani o bana ders vermişti. En güzel yıllarım: 15. 16. 17. ve 18 yaşlarım karamsarlık içerisinde geçtiğinde her o anımı düşündüğümde isyanlar içerisinde salaklığıma küfür etmemişmiydim.
Ee şimdi niye başka birini hiç farkında varamadan 1 yıldır bekliyorum.

Bazen 1 yıl bekleyip sana dönmesini beklerken hiçbir şeyi duymaz kulakların, kapar gönlün tüm algılarını. Ama gelir bir fotoğraf dağıtır geçer o algıları. O 1 yıl boyunca bi gün bile aklından çıkarmadığın kişinin omzunda başka birinin elini görene dek..

Bazen 1 yıllık bekleyişi 1 fotoğraf durdurabilir. Aslında hep durmasını istedim içten içe. Sadece anılarım ve yaşadıklarım çok tatlı gelmişti ve hayallerimde onu öldürmek istememiştim. Bunu şuan anladım.
Hani çok severek izlediğiniz bir filmin en güzel sahnesinde altınıza bile edecek kadar sıkışsanız dahi gidemezsiniz ya tuvalete, işte benim olayda aynen böyleydi. Gitmeniz/bırakmanız gerektiğini bilirsiniz ama o sadece sanal olan filmi sırf o an size güzel duygular hissettiriyor diye bırakıp gidemezsiniz ya..

1 yıl farkında olmadan duygularımın esiri olmuşum. Şuan o fotoğrafla gelen Özgürlüğü hissedebiliyorum. Şuan daha bi Özgür daha bi Rahatım.

Onu hala Mutlu etmeye çalışmıyorum artık.. Ne yapıyor, yada ne yapacak diye düşünmüyorum artık.. Ohh bee..

Dünyada Mutluluğu hak eden onca İnsan varken neden bir insanda takılı kaldım ki ben. Tüm insanların hakkını yemiş olmuyor muyum böyle.. Bundan önemlisi nasibime haksızlık etmiş olmuyor muyum.. Bir yerlerde, zihnen ve fiziksel olarak hazır olduğumuz bir anda karşılaşmamızı neden engelliyordum ki bu zamana kadar.

Kişisel Farkındalık” eğitim Seminerleri veriyorum güya ama bu Aşk görünümlü saplantının şuan farkına vardığım için bi yandan üzülüyorum bi yandan seviniyorum..

Üzülüyorum çünkü, bu zamana kadar koskoca 1 yılı boşa geçirmişim..

Seviniyorum ki Bugün artık Mutlu ve Huzurlu olacak geri kalan Hayatımın ilk günü..

Artık son nefesime dek, gerçekten isteyen her insanın hayatına büyük Mutluluklar getirmek için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Beklentilerimi sıfıra indireceğim ve insanlara yardım ettiğinde bir karşılık olarak “Teşekkür”ü bile beklemeyeceğim. Biliyorum ki Beklentiler her zaman yaralar.

İyiliği yapıp gideceğim. Tıp ki bir masal perisi gibi.. Sihirli bir asam yok belki ama Pozitif düşüncelerle bezenmiş harikalar diyarında yaşayan bir zihnim var. Ve tüm insanlara yardım etmek için can atan büyük bir Tutkum.

Hayatın yaşanası harika bir yer olduğunu hissediyorsam ve bundan eminsem,

Dünya yarılsa ben düşüncelerimden vazgeçecek miyim sanki !..Varlığım ve tüm Sevgim, ihtiyacı olan herkese Armağan olsun…