Polisten 356 TL Ceza yerine İltifat ve Övgü

Sıcak Sıcak bi olay daha.. Yönetim kurulu Başkanı ve Yöneticimiz şirketimizden (Konyaaltı cad.) Migros’a kadar gidip bir şey almamı rica etti. Tamam, dedim hem banada bi değişiklik olur diye hazırlanıyorken ofisimizde değerli bi ablam dedi, “al benim arabayla git” diye.. Dedim, “3 yıllık ehliyetim var ama çok sık kullanmadım” demeye kalmadan, “olsun yaa” al git benim arabam ufak zaten 2 dk ya gider gelirsin, dedi. Abim bile bana güvenip kendi arabamızı vermezken ofisten bi ablamızın bana arabasını vermek istemesi beni bi Mutlu etti, değerli olduğumu hissettim.. ve bi yandan da Mutsuz etti. Ailem tarafından da bu derece güvenilip, sevilmek isterdim.

Atladım Bianchi’me, açtım yine Müziğimi düşünceler ve hayaller ve anılar eşliğinde yolumu alırken yine bi Kırmızı ışık yandı ve ilk duran araba Polisti. Karşı yola, yan yola bakarak kontrollü ve hızlı bir şekilde polisin yanından geçtim ve yoluma devam ettim. Genelde Polisleri görünce Hızlı ve Kırmızıda geçme isteği duyuyorum içsel olarak. Bilinçaltımda Polislere olan bi tepkim bu sanırım..

500 mt gittikten sonra bi Anons, “diuwww” diye ses ve yanımda polis arabası belirdi. Telefonumu çıkardım ve Müziğimi kapattım.. Yavaşça otomatik olarak cam açıldı ve

Ben--- Evet buyur abi, dedim..

Polis+ Kimliğini ver.

--- Cüzdanı ofiste unutmuşum abi.. ama Tc mi ve kimlik bilgilerimi ezbere biliyorum, söyleyebilirim..

+ Sen nerde çalışıyorsun ?
--- Gelişim Merkezinde çalışıyorum abi..

+ Kırmızıda neden geçiyorsun peki, dedi
--- Ben yeşilde geçtim abi.. Ben motorlu bir taşıt olmadığım için araçlara kırmızı yanarken, yayalara yanan yeşil tarafından geçtim ben..

+ ama diğer arabalara da yeşil yanıyordu ?
--- abi ben onları gördüm onlar bekliyordu daha, sizinde olduğunuzu da gördüm ve kontrollü bir şekilde yayaların yeşilini kullandım. Zaten arabalar beni araçdan saymıyorlar ki, sürekli önüme kırıyorlar.. Napim yapcak bişey yok..

+ Senin geleceğin parlak, büyük işler başarıcaksın..
--- (tatlı bi gülümseme eşliğinde) teşekkür ederim abi..

Şaşırdım.. Böyle bi cevap beklemiyordum valla.. Ama güzel oldu, içimden geçen olmasını istediğim en güzel şey buydu.. ve oldu.. =))


Normalde uyarı bi sözü, yahut bi tavsiye ya da bi ceza beklerken,
Sonuç,

Kırmızı ışık ihlali= 140 TL
Çevrenin güvenliğini tehlikeye atmak= 154 TL
Kimliksiz dolaşmak = 62 TL
Total de, 356 TL ceza ödemem gerekirken, pozitif bir övgü ile uğurlanmak..

İletişimin Gücü..
Teşekkürler Kişisel Gelişim, iyiki varsın.. =))